Jak si do svého života přitáhnout toho pravého?

Jste ve fázi hledání partnera? Přejete si už nebýt sami? Mám pro vás pár tipů, jak si můžete do svého života přitáhnout toho pravého.

Prvním krokem je uzavřít svou minulost. Aby se objevil někdo nový, musíte mít po vašem boku „místo“. Takže pokud ještě nemáte oficiálně anebo vnitřně sami pro sebe dořešený rozchod, rozvod, tak šup do toho. Také vyhoďte všechny věci, které vám bývalého partnera připomínají, fotky, oblečení, hrníček, prstýnek, prostě vše. Pokud nemáte sílu věci vyhodit, darujte je někomu jinému nebo je prodejte. I váš domov je potřeba na nový vztah připravit. Energie ladění se na nového partnera musí proudit všude kolem vás, kamkoliv přijdete.

Využijte svých předchozích zkušeností s partnery a začněte budovat jasnou představu o tom, jak by měl váš nový partner vypadat. Díky minulým vztahům víte, jakého partnera nechcete. Otočte nyní svou představu, jakého partnera chcete? Dejte průchod své mysli, sněte do největších detailů. Kolik by mu mělo být let? Jak bude vypadat? Barva vlasů, očí, typ postavy. Představujte si jeho styl chůze, jeho hlas, úsměv, vůni. Chtěli byste partnera vtipného, chytrého, sportovně nadaného, bohatého, hodného? Můžete si své představy přenášet na papír, nástěnku či kdekoliv jinde. Pište si tam, kreslete, lepte obrázky. Pokaždé, když vás napadne něco dalšího, dejte to tam. Nechte se unášet vizí vašeho společného života. Budete budovat společný domov? Cestovat? Jezdit na chatu? Vychovávat vaše děti? Nejprve musíte vy sami vědět, koho hledáte, až poté je možné jej najít. Čím jasnější vaše představa bude, tím jednodušší bude nového partnera najít.

Mějte rádi sami sebe.

To je velká věc. Pokud to tak není, začněte na tom pracovat. Nejde totiž najít někoho, kdo vás bude milovat, když to sami neumíte.

Buďte otevření a vnímaví ke svému okolí. 

Mluvte s blízkými o tom, jakého partnera hledáte. Lidé jsou propojeni společnými přáteli a mohou vás seznámit s novými lidmi.

Neizolujte se. Choďte ven na nejrůznější místa.

Váš budoucí partner se může objevit zrovna tam, kde byste to nejméně čekali.

Buďte sví!

Nestyďte se za své názory, za svou práci či zvláštnosti. Každý je jiný a díky tomu je svět pestrý a máme z čeho vybírat.

Pečujte o sebe.

Oblékejte se do věcí, ve kterých se cítíte dobře. Ženy zvýrazněte vaši ženskou stránku. Vůně, rtěnka, boty na podpatku, originální přívěšek, vtipná kabelka, to vše může hrát ve váš prospěch.

Komunikujte nejenom verbálně, ale i neverbálně. 

Dívání se do očí, otevřený postoj, sebevědomá chůze, dělají divy. Muži, ukazujte ženě svůj zájem nejen slovy, ale i činy, buďte pozorní a pečující, umožněte ženám, aby se s vámi cítily v bezpečí.

Nefňukejte a využijte času, který teď máte, sami pro sebe.

Vzdělávejte se, rozvíjejte se, věnujte se tomu, co vás baví, choďte na procházky, navštěvujte svou rodinu, běhejte, tancujte, malujte, meditujte, zpívejte, vyrazte na kávu, víno či pivo s kamarády.

Smějte se!

Nikdy nevíte, kdo vás sleduje. Úsměv je první a zároveň největší zbraň, jak svého nového partnera můžete zaujmout.

 

Mgr. Klára Gelnarová

Mgr. Klára Gelnarová

Absolvovala jsem tříletý psychoterapeutický výcvik v satiterapii (terapie všímavostí) a akreditovaný koučovací výcvik. Dělám to, co pro mě má hluboký smysl, nacházím se svými klienty znovu jejich radost ze života, lásku k sobě, vnitřní klid a spokojenost.

Více o mně.

Dnes nejčtenější

 • Jak si do svého života přitáhnout toho pravého?

  Jste ve fázi hledání partnera? Přejete si už nebýt sami? Mám pro vás pár tipů, jak si můžete do svého života přitáhnout toho pravého. Prvním krokem je uzavřít svou minulost. Aby se objevil někdo nový, musíte mít po vašem boku "místo". Takže pokud ještě nemáte oficiálně anebo vnitřně sami pro sebe dořešený rozchod, rozvod, tak šup do toho. Také vyhoďte všechny věci, které vám bývalého partnera připomínají, fotky, oblečení, hrníček, prstýnek, prostě vše. Pokud nemáte sílu věci vyhodit, darujte je někomu ...

  42 views | posted on 3.8.2017 | under Vztahy
 • Mentální bulimie

  Přejídání a jeho kompenzace zvracením, sportem, vynecháním dalších jídel, projímadly, čímkoliv. Jak se mentální bulimie projevuje a co je pro ni typické? Období diet Před mentální bulimií se často objevuje období diet, čas, kdy se člověk snaží zhubnout, hlídá si to, co jí, upravuje jídelníček, jeho skladbu i množství. Toto období může trvat různý čas. Lidem se často zhubnout i podaří. Diety však bývají striktní, tělo se proti nim začne po určitém čase bránit. Je vyhladovělé, nemá energii a s tím se ...

  34 views | posted on 10.5.2018 | under Poruchy příjmu potravy
 • Průvodce těm, kdo mají blízkého člověka s poruchou příjmu potravy

  Možná znáte někoho, kdo má potíže s jídlem. Možná se jedná o vaše dítě, partnera, kamaráda, kolegu, mámu, tátu,… Kohokoliv. Ve své terapeutické praxi se potkávám hlavně s ženami, ale i mužům se toto téma nevyhýbá. Nezáleží na pohlaví, nezáleží ani na věku, nezáleží na vzdělání, na tom, jak je člověk úspěšný. Na čem ale záleží je, jestli je daná osoba na své potíže sama nebo má kolem sebe lidi, kterým důvěřuje, může se jim svěřit a může tak dostat ...

  28 views | posted on 31.1.2021 | under Poruchy příjmu potravy
 • Mentální anorexie a její příznaky

  Mentální anorexie je jedna z typů poruch příjmu potravy. Co je pro toto onemocnění typické? Nespokojenost se svou postavou Lidé s mentální anorexií jsou nespokojeni se svým tělem. Nelíbí se jim, jak vypadají a kolik váží. Přejí si zhubnout. Často nejprve zkoumají možnosti, jak to udělat zdravě. Upraví si jídelníček tak, aby v něm bylo více zdravých věcí a naopak sladkosti a jiné pochutiny se snaží úplně vyloučit. Někteří také začnou sportovat, koupí si permanentku do fitness centra, začnou běhat, cvičí doma. Nejsou ...

  17 views | posted on 18.1.2018 | under Poruchy příjmu potravy
 • Co dělám doma v karanténě?

  Po návratu z dovolené v Kambodži jsem doma a dělám věci, které mě naplňují a vnáší do těchto dní smysl, radost, řád i relaxaci. Respektuji karanténu, která pomáhá snížit dopad koronaviru. 1. Vařím a peču Užívám si proces přípravy, vnímám, že mám dostatek času a mohu do jídla vložit to nejlepší, nejen co se týká surovin, ale i energie, kterou tomu věnuji. A následný čas pomalého vychutnávání výsledku, to je pohádka! 2. Odmrazila jsem ledničku a mražák Díky tomu, že více využívám suroviny, které ...

  8 views | posted on 8.4.2020 | under Seberozvoj