Návrat žen k ženské energii

Být ženou v dnešní době nemusí být vždy snadné. Tlak na racionalitu, výkon, výsledky si vybírá svou daň. Ženy řídí svůj život, jsou cílevědomé, emancipované a často i tvrdé, jako bojovnice. Na sebe, na ostatní. Ženská něžnost, emocionalita, kreativita, plynutí se začíná vytrácet. Jak sama v sobě oslovit ženskou stránku? Jak ji probudit?

Emoce nás, ženy, definují

Nebraňme se jim. Je to v pořádku a je to to, co je na nás krásné. Láska, něha, vášeň, vzrušení, radost, spokojenost v sobě mají obrovskou sílu, pokud si je dovolíme prožít. Pokud si dovolíme pustit kontrolu a nechat emoce zdravě plynout. Lepší impulsivní žena, která žije, než chladná žena, která má všechny své pocity pod kontrolou. Není nám to vlastní, stojí nás to mnoho sil a výsledek je nijaký, nejsme muži.

Zkuste nový pohyb

Běháte? Chodíte do posilovny? Zkuste do svého života zařadit i jemnější pohyb, třeba tanec nebo jógu. Pohyb, který vás bude definovat, který budete dělat jen pro radost z pohybu a ne kvůli výsledkům. Při tanci se můžete nechat unášet svou náladou, můžete se projevit. Můžete začít tančit sama doma, pokud vám to bude příjemnější. Pusťte si hudbu, kterou máte ráda, můžete si zavřít oči, a dát průchod všemu, co ve vás je.

Tvořte

A je jedno co. Vyzdobte si pokoj, byt, dům čímkoliv, jakkoliv. Natrhejte květiny, vytiskněte fotky, vpusťte barvy. Propusťte uzdu fantazii. Malujte, ne kvůli výsledku, ale pro radost z tvorby. Nemusíte malovat nic konkrétního. Přeneste na papír své myšlenky, pocity, vytvořte směs prožitků. Výsledek je jen váš, můžete se o něj podělit anebo jej schovat, vyhodit. Pokud nevíte, jak začít, zkuste vybarvovat antistresové omalovánky, i to je tvorba. Můžete si psát deník, můžete psát příběhy, básně, můžete fotit, péct, vařit, prostě tvořit.

Požádejte o pomoc

Pokud je to možné, zkuste muže žádat o pomoc. Když nastupujete do vlaku a máte těžký kufr, když se vám doma uvolní kohoutek atd. Vraťme mužům pocit potřebnosti, pokud o něj budou stát. Dovolte si být „slabší“. Vím, že to všechno zvládnete samy, vůbec o tom nepochybuji, ale představte si, jaký to má vývoj. Když muž zjistí, že si se vším poradíte, že jej nepotřebujete, přestane se snažit pomoct, ztratí chuť. Vezmete mu vítr z plachet a všechno potom zbude opravdu jen na vás.

Pečujte o sebe

Hýčkejte své tělo. Udělejte si vlasový zábal, masku na obličej. Nalakujte si nehty. Noste sukně, šaty, vpusťte do šedi barevnost. Zkuste se naladit na to, že jste ženy. Zkuste si ten pocit užít. Protože to, jak se budete cítit uvnitř, budete i vyzařovat.

Věnujte sami sobě lásku a čas

Zastavte se ve sladkém nicnedělání. Nemusí jít za veškerou vaší činností vidět výsledky. Stejně tak je důležité, jaký vy budete mít pocit. Stejně hezký pocit totiž může přijít jak z odvedené práce, tak i ze strávené chvíle čtením, relaxováním, opalováním se. Jen tak být a nechat se unášet, je úžasné pozastavení, které vám do životů může vnést klid a energii. I kdyby to bylo jen 5 minut denně, i tak je to skvělé.

Choďte do přírody

Dělejte si výlety do okolí, dál od ruchu města. V přírodě se můžete dostat lépe do kontaktu se svými smysly. Všímejte si barev, tvarů, vnímejte zvuky, vůně, zaměřte se na detaily. Napojte se sami na sebe.

Pěstujte ženská přátelství

Sdílejte své příběhy s kamarádkami. Podělte se s nimi o své myšlenky, pocity, radosti, nejistoty. Díky otevřenosti může hovor přinést spoustu nových podnětných věcí. Pochopení, podporu, inspiraci, motivaci. Mluvení o tom, co prožíváte, často přináší pocit uvolnění. S ostatními ženami se můžete cítit na jedné vlně, jako mezi svými.

Blázněte, smějte se, užívejte si

Dělejte věci, protože vás baví, ne, protože musíte. Život není jen dřina, umí být i krásný, pokud mu dáte příležitost. Takže si klidně po cestě zpívejte, pískejte, poskakujte. Uvolněte se. Když budete mít chuť skákat v kaluži, dopřejte si to. Když budete chtít dělat andělíčka ve sněhu, do toho. Koulujte se, choďte bosé, stavějte hrady z písku. Jsme dospělé, ale to neznamená, že nemůžeme skotačit.

A samozřejmě mějte se rády a buďte hrdé na to, že jste ženy.

Mgr. Klára Gelnarová

Mgr. Klára Gelnarová

Absolvovala jsem tříletý psychoterapeutický výcvik v satiterapii (terapie všímavostí) a akreditovaný koučovací výcvik. Dělám to, co pro mě má hluboký smysl, nacházím se svými klienty znovu jejich radost ze života, lásku k sobě, vnitřní klid a spokojenost.

Více o mně.

Dnes nejčtenější

 • Konec dobročinnosti, už znám svou cenu!

  Možná od lidí slýcháváte: "Jé, ty jsi tak krásně hodný, skromný, obětavý, ...". Obecně to zavání pozitivním aspektem, možná se přistihnete, že vás při těchto slovech hřeje u srdce a jste na sebe pyšní. Ale co když to nejsou pozitiva, co když už se to přehouplo v něco, co je sebeubíjející? Cítíte se pod svou cenou. Nejprve ostatní, potom vy. Ale kdy na vás přijde místo? Znáte odpověď na tuto otázku? V podstatě jde říci, že nikdy. Protože než na vás ...

  15 views | posted on 30.11.2017 | under Seberozvoj
 • Rozchod, srdce na třísky a jak z toho ven

  Rozchod zažilo mnoho z nás. Dva lidé se seznámí, sdělí si, že by chtěli být více než přátelé, potkávají se, je jim spolu dobře, budují vztah, tvoří budoucnost, komunikují, více či méně se potýkají s nějakou rozepří, mají své radosti a starosti, vztah je protkaný různými životními událostmi, až jednou se oba nebo pouze jeden z nich rozhodne, že společnou cestu ukončí. Ne vždy je jednoduché rozchod překonat, připustit si myšlenku, že by to mohlo být k něčemu dobré. Objektivně může partner ...

  14 views | posted on 2.10.2017 | under Vztahy
 • Mentální bulimie

  Přejídání a jeho kompenzace zvracením, sportem, vynecháním dalších jídel, projímadly, čímkoliv. Jak se mentální bulimie projevuje a co je pro ni typické? Období diet Před mentální bulimií se často objevuje období diet, čas, kdy se člověk snaží zhubnout, hlídá si to, co jí, upravuje jídelníček, jeho skladbu i množství. Toto období může trvat různý čas. Lidem se často zhubnout i podaří. Diety však bývají striktní, tělo se proti nim začne po určitém čase bránit. Je vyhladovělé, nemá energii a s tím se ...

  9 views | posted on 10.5.2018 | under Poruchy příjmu potravy
 • Jak si do svého života přitáhnout toho pravého?

  Jste ve fázi hledání partnera? Přejete si už nebýt sami? Mám pro vás pár tipů, jak si můžete do svého života přitáhnout toho pravého. Prvním krokem je uzavřít svou minulost. Aby se objevil někdo nový, musíte mít po vašem boku "místo". Takže pokud ještě nemáte oficiálně anebo vnitřně sami pro sebe dořešený rozchod, rozvod, tak šup do toho. Také vyhoďte všechny věci, které vám bývalého partnera připomínají, fotky, oblečení, hrníček, prstýnek, prostě vše. Pokud nemáte sílu věci vyhodit, darujte je někomu ...

  6 views | posted on 3.8.2017 | under Vztahy
 • Mentální anorexie a její příznaky

  Mentální anorexie je jedna z typů poruch příjmu potravy. Co je pro toto onemocnění typické? Nespokojenost se svou postavou Lidé s mentální anorexií jsou nespokojeni se svým tělem. Nelíbí se jim, jak vypadají a kolik váží. Přejí si zhubnout. Často nejprve zkoumají možnosti, jak to udělat zdravě. Upraví si jídelníček tak, aby v něm bylo více zdravých věcí a naopak sladkosti a jiné pochutiny se snaží úplně vyloučit. Někteří také začnou sportovat, koupí si permanentku do fitness centra, začnou běhat, cvičí doma. Nejsou ...

  5 views | posted on 18.1.2018 | under Poruchy příjmu potravy