Mgr. Klára
Gelnarová

 

Jsem terapeutka a koučka.

Potkejme se v Brně nebo na Skypu.

Jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku v Satiterapii, absolvovala jsem akreditovaný koučovací výcvik.

Léta jsem se věnovala pomoci lidem s poruchami příjmu potravy – osobně, na telefonické krizové lince a v internetové poradně, pořádala jsem semináře.

Dnes pomáhám lidem v nejrůznějších životních situacích. Dělám to, co pro mě má hluboký smysl, nacházím se svými klienty znovu jejich radost ze života, lásku k sobě, vnitřní klid a spokojenost.

Pravidelně publikuji pro www.zena.cz a www.prozeny.cz. Věnuji se také psaní článků na svém blogu.

Terapie poruch příjmu potravy

Poruchy příjmu potravy dokáží být velmi mocné. Svou vytrvalostí, vychytralostí a intenzitou se dokáží vrýt pevně pod kůži a zůstat tam po dlouhý čas. Bývá obtížné, ale ne nemožné, se z této moci vymanit.

Mentální anorexie, mentální bulimie, záchvatovité přejídání nebo jiné formy poruch příjmu potravy nepřichází do života z čista jasna. Již od dětství si potíže připravují půdu. Nepříjemná poznámka k postavě, kterou člověk slyší od blízkých či cizích lidí, je vždy ránou do srdce. Hodnocení, posměšky, výtky zůstávají navždy zapsány v těle. Stávají se součástí sebevnímání a sebehodnocení člověka. Své také dokáže sehrát náročný sportovní režim, ve kterém často dochází k porovnávání fyzických výkonů a postav.

Člověk si často myslí, že má vše pod kontrolou, až najednou zjistí, že to tak není. Pojďte to změnit a najít tak znovu svou vnitřní svobodu. Můžeme na tom začít pracovat společně.

Pomůžu vám hledat cesty, které povedou k tomu, že se do vašeho života začne navracet radost. Budeme směřovat k tomu, aby se jídlo stalo přirozenou, a ne děsivou, součástí vašeho života. Budeme se věnovat sebepoznání, osobnostnímu rozvoji, budování úcty a lásky k sobě samému, protože tyto oblasti jsou klíčem k odpoutání se od potíží s jídlem. Naučíme se vnímat tělo, jeho prosby a potřeby. Budeme se učit jej přijímat a respektovat, vkládat do něj důvěru.

Možná se zamýšlíte nad tím, jestli se toto téma týká i vás. Nápomocný vám může být článek Dieta nebo už jsem za hranou?, který vám pomůže se v tom lépe zorientovat.

Jak terapie probíhá?

Na terapii se zaměříme na porozumění tomu, co se ve vašem životě děje, jaké situace se vám opakují a co to s vámi dělá. Terapie je prostředkem sebepoznání a seberozvoje. Je pro mě důležité, abyste na sezeních pociťovali atmosféru bezpečí a důvěry. V takovém prostředí je možné mluvit o tom, co vás trápí, co je pro vás důležité a hledat nová řešení.
V rámci terapie si budeme všímat, co se odehrává v těle. Tělo je moudré, dobře ví, co vám přináší užitek a naopak. Techniky vybírám tak, aby byly doplňkem rozhovoru a aby podněcovaly práci na daném tématu.
Satiterapie je integrativní psychoterapie. Na sezeních se budeme zaměřovat na to, co prožíváte, jaké emoce cítíte, budeme si toho všímat a vnášet do nejasných situací, se kterými se potýkáte ve vašem životě, vhled. Všímavost (mindfulness) je pro posun velmi klíčová.

Ceník

  • Individuální terapie 50 minut
    900 Kč
    * Možnost terapie přes Skype
    * Balíček 10 sezení 8000 Kč (platnost 6 měsíců)

Objednaný termín sezení je závazný. V případě zrušení sezení z vaší strany méně než 48 hodin předem vám bude účtován storno poplatek ve výši 100 %.

Kontakt

Pro výběr termínu sezení mě kontaktujte telefonicky, e-mailem nebo skrze formulář.

Mgr. Klára Gelnarová
Tel.: +420 739 962 233
kontakt@klaragelnarova.cz
www.facebook.com/Mgr.Klara.Gelnarova
Sezení probíhají na adrese: Moravské náměstí 3, 602 00 Brno – střed
IČO: 05994683 · Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku.

Napište mi

Zvažujete, že byste začali docházet na terapii, ale napadá vás k tomu spousta otázek, které vás brzdí a podněcují strach? Můžete mi napsat a nastínit svůj příběh. Při osobním setkání na terapii můžeme navázat na to, co jste mi již napsali.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.